Сірка гранульована

Сірка гранульована: незамінне добриво для сільськогосподарських культур

Місце такого компонента, як сірка, в природному кругообігу не потрібно недооцінювати. Саме ця хімічна речовина є незамінною для вирощування багатьох видів овочів та фруктів, оскільки вона бере безпосередню участь у процесі фотосинтезу.

Сірка: загальне поняття та хімічні властивості речовини

Чому саме сірка є незамінним компонентом для забезпечення росту рослин? По-перше, вона є однією з головних складових рослинного білка. Сірка необхідна як для його безпосереднього синтезу, так і для утворення різних видів органічних сполук та забезпечення якісного проходження білкового, вуглеводного й азотного обміну.

Сірка також позитивно впливає на ароматичні та смакові характеристики сільськогосподарських культур, таких, як часник і цибуля. Більше того, ця речовина підвищує стійкість рослин до негативного впливу на них шкідників та хвороб. Саме нестача в клітинах рослинних тканин сірки спричиняє затримку розвитку рослини, знижує врожайність культур, спричиняє пожовтіння молодого листя, полегшує проникнення різних видів грибкових хвороб.

По-друге, сірка – це незамінний компонент дихального процесу рослин. Якщо речовина міститься в рослинах у достатній кількості, вона полегшує процес засвоєння азоту та інших корисних мікроелементів із ґрунту та атмосфери. Саме завдяки цим характеристикам та доступній ціні гранульована сірка отримала широке застосування в сфері сільського господарства.

Гранульована сірка: застосування речовини в рослинництві

Кожного року в процесі збору урожаю з ґрунту виноситься від 15 до 180 кг сірки – все залежить від того, яка культура вирощується на обраній ділянці. До того ж потреби кожної рослини в сірці відрізняються. Найбільше її потребують такі популярні сільськогосподарські культури як соя, горох та ріпак – від 17,7 до 22,8 кг на 1 га. Також велика кількість сірки в ґрунті необхідна для підвищення урожайності кукурудзи, проса та пшениці. В середньому, для їх вирощування необхідно від 11,4 до 14,3 кг добрива на 1 га. Що стосується картоплі, цукрового буряку, соняшника, люцерни та різних видів багаторічних трав, то вони потребують меншої кількості сірки – від 1,5 до 7,1 кг на 1 га посівної площі.

Також варто пам’ятати про те, що для кожної культури дозування сірки і час проведення такого виду підживлення сильно відрізняються. Наприклад, якщо норма сірки для цукрового буряку складає від 60 до 90 кг на 1 га, то для багаторічних трав вона дорівнює лише 10-15 кг на 1 га. Якщо восени сіркою краще підживлювати пшеницю та ріпак, то для картоплі й кукурудзи цього восени робити не рекомендується. Ці культури підживлюються сіркою навесні.

Чим так корисна сірка для рослин? Такий вид добрива активно збагачує рослини протягом усього циклу їх вегетації, рівномірно забезпечуючи потреби рослини в такому компоненті, як сірка. Гранульована її форма дозволяє вносити добриво в ґрунт як за допомогою сівалок із туковисівним апаратом, так і спецмашинами.

Сірка як добриво найчастіше використовується в сільському господарстві для:

  • Дезінфікування теплиць, де вирощуються різні види овочів та фруктів. Фумігація такого приміщення чистою сіркою здійснюється або після збору врожаю, або перед висадкою саджанців в ґрунт. Також сіркою обробляють продуктові сховища, сільськогосподарські споруди та різні види обладнання.
  • Підвищення рівня кислотності ґрунту. Якщо для вирощування культур, які добре ростуть в кислому ґрунті, рівень лужності перевищений, за допомогою сірчаного добрива це легко можна виправити.
  • Запобігання появі на рослинах кореневої гнилі, борошнистої роси та інших видів грибкових хвороб – сірка є чудовим фунгіцидним засобом, який ще й дуже доступний по ціні.
  • Боротьби з кліщами та іншими видами комах-паразитів, які псують врожай сільськогосподарських культур.

Сірка гранульована у промисловості

Найпопулярнішими видами сірки є мелена, рідка і гранульована. Саме останній її вид є найбільше затребуваним на промислових підприємствах. Основними перевагами використання гранульованої сірки є:

  • високий ступінь чистоти та достатня сипкість речовини;
  • безпечне та зручне транспортування;
  • низькі втрати речовини в процесі перевалки, зберігання та транспортування;
  • сірка не потребує особливих умов зберігання;
  • відсутність необхідності у використанні спеціального обладнання при роботі з гранульованою сіркою.

У промисловості застосовують сірку різних форм – капсул, кульок, зернят розміром 0,5-6 мм. Кінцева форма гранул сірки залежить від різновидності технологічного прийому. Частіше використовують водяний, повітряний прийом або технологію киплячого шару. Найкращою геометричною формою сірки вважається крихка тверда сфера. Саме у такому вигляді міцність, об’єм і маса сірки ідеально співвідносяться між собою.

Використання гранульованої сірки для виготовлення сірчаної кислоти та у промисловості

Більше половини всього об’єму сірки, яка виробляється в промислових масштабах, використовується для отримання сірчаної кислоти, без якої неможливо обійтися в хімічній і нафтохімічній галузях промисловості. Саме на основі сірчаної кислоти виготовляють хлорну кислоту, хлористий та фтористий водень. Також без неї неможливо обійтися при проведенні органічних синтезів.

За допомогою сірчаної кислоти мінеральні олії, парафін, мастила та гас очищуються від небажаних домішок. З цієї речовини видобувають мінеральні види добрив, а також за допомогою неї проходять процедуру переробки деякі види концентратів та руд. Завдяки відмінним осушувальним властивостям сірчану кислоту використовують на виробництві та у лабораторіях.

Також гранульовану сірку купити варто для:

  • сфери сільського господарства як фунгіцидний засіб;
  • промислових підприємств, які спеціалізуються на виготовленні барвників, штучних волокон, сірників, люмінофорів та пороху;
  • для вулканізації гуми;
  • для виготовлення сіркобетону та сіркоасфальту;
  • для створення паперу на підприємствах целюлозно-паперової промисловості;
  • для виробництва медикаментозних препаратів;
  • для відбілювання текстилю;
  • для виготовлення цукру на підприємствах харчової промисловості.

Сірка гранульована для виробництва сіркоасфальту і сіркобетону

Крім вищеперерахованих варіантів використання сірки залишився ще один – це виробництво будівельних матеріалів та безпосередньо саме будівництво. На основі цієї речовини виготовляють сіркобетон та сіркоасфальт.

Що стосується сіркобетону (сіркополімерного бетону), то його почали активно застосовувати в будівництві ще декілька десятків років тому. Сіркобетон – це міцна і зносостійка суміш сірки та таких наповнювачів, як мінеральне борошно, пісок та щебінь. Це незамінний матеріал для створення фундаментів та підлог, дорожніх покриттів та ємностей для хімічних речовин. Особливо часто його використовують для виготовлення колодязів, водогінних труб, різних видів гідротехнічних споруд, а також для зведення споруд різної висоти в місцях з підвищеним рівнем ґрунтових вод.

Процес виробництва сіркобетону виглядає наступним чином: сухий наповнювач поступово нагрівають до температури 150 °С. Потім його змішують в оптимальній пропорції з сірчаним в'яжучим, який попередньо розплавлюють при температурі в 145-155 °С.

Порівняно з різними видами бетону, сіркобетон має ряд безсумнівних переваг

  • його міцність набагато швидше наростає;
  • він здатен затверднути як під водою, так і при мінусовій температурі повітря;
  • сіркобетон відрізняється морозостійкістю та водонепроникністю;
  • сіркобетон надзвичайно термопластичний;
  • такий бетон стійкий до впливу агресивних хімічних компонентів;
  • сіркобетон доступний по ціні та довготривалий в експлуатації.

Що стосується сіркоасфальту, то це один із видів дорожніх будівельних матеріалів, основною в’яжучою речовиною якого є сірчаний бітум. У складі цього матеріалу саме сірка заміняє собою до 40% недешевого на даний час бітуму.

Сама технологія виготовлення сіркоасфальту виглядає наступним чином: пісок та щебінь нагрівають до температури в 200-220 °С, потім змішують у барабані разом із необхідною кількістю сірки гранульованої, ціна на яку набагато доступніша, ніж ціна на бітум.

Якими ж перевагами володіє сіркоасфальт:

  • його використання дозволяє знизити не тільки рівень витрат бітуму на 35%, алей й зменшити будівельні витрати загалом;
  • його набагато зручніше вкладати в якості дорожнього покриття;
  • сіркоасфальт можна використовувати для будівництва доріг у будь-яку пору року;
  • дорожнє покриття з сіркоасфальту відрізняється кращою термостійкістю та зносостійкістю, а також гідрофобністю;
  • сіркоасфальт не піддається руйнівному впливові агресивних хімічних речовин.

Сірку гранульовану купити ви можете на сайті нашої компанії. Ми гарантуємо кожному клієнтові детальну консультацію та підбір товару, а також його оперативну відправку.

Джерело: https://selitra.biz/